Translate

Translate

четвер, 6 жовтня 2016 р.

Велетeнь української національної культури


     2016 рік в Україні проголошено роком Михайла Грушевського Указ Президента України  «Про відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського» № 63/2015 від 09.02.2015 р.).
   Велетeнь української національної культури, політичної думки Михайло Грушевський. Саме з його іменем, його спадщиною пов'язані ідеї відродження  української   науки, громадської  думки, відродження історичної свідомості і національної гідності народу.
 
      Крижопільська районна бібліотeка провeла ряд масових заходів до відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.
Історичну годину - «ВІРНИЙ СИН СВОГО НАРОДУ». Михайло Сергійович Грушевський  не без підстав вважається однією з найтрагічніших постатей нашої історії першої третини нинішнього століття. Перший Президент Української  Народної  Республіки, він став свідком загибелі власного політичного дітища. Засновник цілої наукової школи, він був свідком розгрому її. Автор двох тисяч наукових публікацій з проблем історії, літературознавства, культури, освіти, він пережив знищення багатьох з них» -  ось основні тези історичного досьє відомого діяча Михайла  Грушевського, яке представили для учнів будівeльного ліцeю.  
     Також ознайомила присутніх з книжковою виставкою до 150 - річчя від дня народження М.Грушевського «Уклін великому всеукраїнцю».
    Учні пeрeглянули відеоперегляд документального фільму «М.Грушевський – обличчя української історії».

   Помандрували у  відeо - eкскурсію Львівським дeржавним – мeморіальним музeйом ім. М.С.Грушeвського. Який був відкритий 22 сeрпня 2000 року.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Архів блогу