Translate

Translate

середа, 25 вересня 2024 р.

Запрошуємо до бібліотеки

 

Учні 11 групи будівельного ліцею (майстер виробничого навчання Зленко В.С., класний керівник  Шмиговська Т.А.) завітали на пізнавально-оглядову екскурсію «Запрошуємо до бібліотеки».

     Бібліотекар абонементу Бабій М.В. розповіла учням про бібліотеку, цікаві книжки які є в книгозбірні, про те, як поводитись з  книгою та правила користування бібліотекою.

   Слободян Л.М. розповіла учням про  читальний зал,  книги та журнали які там знаходяться. Ознайомила з книжковими виставками, в Інтернет центрі розповіли про користування вільним доступом до мережі Інтернет.

 






Горнусь до тебе Україно…»

 До 95-річччя від дня народження Дмитра Васильовича Павличка – українського поета, перекладача, громадського і політичного діяча, улюбленого поета багатьох поколінь.

Дмитро Павличко – одна з найвизначніших постатей сучасної української культури: Герой України, лауреат Державної (Національної) премії імені Тараса Шевченка, премій Миколи Островського та Максима Рильського, поет і літературний критик, перекладач, головний редактор журналу «Всесвіт» (1970-1978 рр.), протягом кількох років був секретар Спілки письменників України, один із засновників Народного Руху України, член Великої ради НРУ, Народний депутат України, був керівником дипломатичних місій у Словаччині та Польщі, головою УВКР тощо.
Навіть цей неповний перелік свідчить про масштабність і багатогранність особистості Дмитра Павличка, про його надзвичайно насичене творче і громадське життя.
До ювілейної дати працівниками бібліотеки підготовлена книжкова виставка «Горнусь до тебе Україно…»


понеділок, 23 вересня 2024 р.

Партизанська слава житиме в віках

 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави.

☝️Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни.
👩‍💼Напередодні цього дня в Інтернет центрі головної бібліотеки КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради» з учнями будівельного ліцею було проведено краєзнавчий урок «Партизанська слава житиме в віках».
👥Під час заходу присутні:
🧐- ознайомилися з історією свята, дізналися значення слова «партизан», «криївка»;
🕵️‍♂️- шукали село Павлівка на карті Вінницької області;
👀- читали лист партизанів, адресований Адольфу Гітлеру;
📘- дізналися про книги, з яких можна почерпнути знання про партизанський рух в Україні.
🫶Вивчаємо і шануємо історію нашого краю разом з нами!



четвер, 19 вересня 2024 р.

Письменниця нової хвилі

 19 вересня 1960 року народилась письменниця нової хвилі Оксана Стефанівна Забужко – українська письменниця, есеїстка і публічна інтелектуалка, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка, багатьох українських та міжнародних літературних премій.

Вона поєднала в собі талант прозаїка, поетеси та есеїстки. Та чи не найбільш відомою вона є як публічна інтелектуалка, яка вже десятиліттями розповідає світовій спільноті про Україну
Літературний шлях Оксана Забужко розпочала з віршів.
Творчість Оксани Забужко – багатогранна. Когось вона зачаровує, когось – обурює. Однак ніхто не залишається байдужим…
Постать цієї української письменниці не перестає бути цікавою і неординарною. Її наукові розвідки вражають авторською пошуковістю і глибиною думки. Вона вважає, що без культури читання немає культури мислення.
Ми запрошуємо до знайомства і читання книжок, які є у книжковому фонді нашої бібліотеки.


Місце зустрічі - бібліотека

  Працівники КЗ Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради провели екскурсію «Місце зустрічі - бібліотека» для учнів будівельного ліцею 16 групи. 

   Вони вперше завітали до нашої бібліотеки, під час оглядово-пізнавальної екскурсії учасники мали змогу ознайомитися з усіма відділами бібліотеки, новими книжками, виставками літератури, періодичними виданнями, дізнатися про правила користування бібліотекою та її послуги, прийняли участь  у грі  - знайомстві.

  








вівторок, 17 вересня 2024 р.

Сторінками книжок великого сонцепоклонника

 В нашій бібліотеці організовано виставку літератури
📖 «Сторінками книжок великого сонцепоклонника», яка приурочена до ювілею Михайла Коцюбинського.
✅Павло Тичина писав:✍️ «М. Коцюбинському належить одне з найпочесніших місць: після Шевченка, поруч з Іваном Франком, Лесею Українкою, Стефаником – щодо краси й глибини своїх творів іншого письменника такого ми не знайдемо»...
✅Ця виставка чудова нагода ще раз перегорнути сторінки української класики, зануритися в атмосферу його творчості та краще зрозуміти його значення для української культури.
✅ Запрошуємо всіх відвідати нашу бібліотеку та долучитися до вшанування пам’яті Михайла Коцюбинського.



пʼятниця, 13 вересня 2024 р.

Цей дивовижний світ кіно

 

   


День українського кіно наша країна щорічно відзначає в другу суботу вересня, а цьогоріч святкуємо 14 вересня. 

Це професійне свято для всіх працівників кінематографії засноване   12.01.1996 року.

Перший український фільм було знято у Харкові ще у 1896 році Альфредом Федецьким. Там же, у Харкові, і відбувся перший сеанс кіно.

Справжній прорив у кіно відбувся на початку XX ст. із виходом фільмів Олександра Довженка «Звенигора», «Арсенал» та «Земля» (1928-1930). А у 1930-ті роки вперше з’явився звук у стрічках Івана Кавалерідзе «Коліївщина», «Прометей» та «Наталка Полтавка» (1933-1936).

   Бібліотекарі підготували книжкову виставку «Цей дивовижний світ кіно». Виставка  представлена до Дня українського кіно та містить видання про історію вітчизняного кінематографа, його творців, про найвідоміші стрічки минулого та сучасності, якими пишаємось і надихаємось. Тож якщо бажаєте дізнатись більше цікавої інформації про таких легендарних кіномитців як Олександр Довженко, Сергій Параджанов, Іван Миколайчук, Іван Драч та інших – запрошуємо до читання!



пʼятниця, 6 вересня 2024 р.

Дія. Освіта

   #бібліотекихабицифровоїосвітивінниччини

   На платформі Дія.Освіта всі охочі незалежно від віку та рівня знань можуть безкоштовно опанувати нову професію. Дія. Освіта – це освітні серіали, що дозволять охочим познайомитися з новими кар’єрними можливостями та зробити перший крок до нової професії або зміни роботи.

   Сьогодні, учні будівельного ліцею відвідали Інтернет - центр головної бібліотеки КЗ ПБ Крижопільської селищної ради та познайомилися з цифровою платформою Дія.Освіта  та пройшли кілька уроків по спеціальності «Кондитер».

   Опановуй нові професії або вдосконалюй наявні навички разом із серіалами від Дія.Освіта  Ознайомитися з платформою Дія. Освіта можна за посиланням:

https://osvita.diia.gov.ua/.




У читанні наше єднання

 Сьогодні, 6 вересня, світова спільнота відзначає День читання книг.

📚Свято створене, зокрема, щоб підбадьорити тих, хто любить читати, наголосити на важливості читання, стимулювати людей сходити до книгозбірні.
У День читання книг рекомендують принаймні на мить відволіктися від звичного ритму життя, зупинитися та насолодитися неймовірним ароматом друкованих сторінок, пірнути у світ художньої реальності.
А для багатьох людей 👭 читання — це найкращий вид відпочинку. Саме тому працівники бібліотеки підготували книжкову виставку ”У читанні наше єднання"
Книга подорожує з людиною протягом століть і завжди залишається її незамінним та вірним другом!




середа, 4 вересня 2024 р.

Не просто поет, а дух і совість народу

 

Василь Стус став символом Українського Опору другої половини ХХ століття, він був одним із тих, хто вів непримиренну боротьбу за українську державність та національну ідею. Навіть у найтяжчі хвилини життя Василь Стус твердо вірив, що звернеться до народу своїм словом, що народ його почує.

📆4 вересня в головній бібліотеці КЗ ПБ Крижопільської селищної ради відкрилась книжкова виставка “Не просто поет, а дух і совість народу”, присвячена роковинам пам’яті замореного в радянських таборах українського поета Василя Стуса. Саме 4 вересня 1985-го року в таборі біля села Кучино Пермського краю в холодному карцері обірвалось життя знакового українського поета XX століття, перекладача, прозаїка, мислителя, літературознавця, правозахисника, одного з найактивніших представників українського дисидентського руху.
На виставці 📗 представлені твори В.Стуса, література про життя та творчість поета.



Архів блогу