Translate

Translate

вівторок, 12 листопада 2013 р.Трансформація бібліотечного простору – шлях до „Відкритої бібліотеки” у Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського
29-30 жовтня 2013 року в обласній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відбулася найважливіша подія року для професіоналів бібліотечної справи – Міжнародна науково-практична конференція «Трансформація бібліотечного простору – шлях до „Відкритої бібліотеки”,яку відвідала представник Крижопільської ЦРБ  завідуюча відділом обслуговування Надрага Ю.В.
З відкриттям конференції учасників привітали голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук, заступник голови – керівник апарату Кіровоградської обласної державної адміністрації Віктор Рєзнік,   професор кафедри бібліотекознавства та інформаційних комунікацій інституту післядипломної освіти НАКККіМ Ярослава Хіміч, координатор програми „Бібліоміст”, член Ради міжнародних наукових досліджень Наталія Новакова. 
       Головну доповідь – „Кіровоградська ОУНБ ім. Д.І.Чижевського на шляху до „Відкритої бібліотеки”» – презентувала директор обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського Олена Гаращенко.
У доповіді були також визначені вектори розвитку сучасної книгозбірні:
бібліотека – центр культурних комунікацій та безперервної освіти;
бібліотека – центр нових інформаційних технологій;
бібліотека – центр суспільного життя громади;
бібліотека – відкритий комфортний простір для місцевої громади.
Доктор архітектури, професор, декан повної освіти Інституту архітектури Віктор Проскуряков разом зі своєю колегою, асистентом кафедри ДАС НУ „Львівська політехніка” Іванною Воронковою ділилися досвідом навчального, пошукового та реального проектування бібліотечних будівель на початку ХХІ століття. Учасниками конференції були також  колеги та партнери з Польщі: директор Дольношльонської публічної бібліотеки ім. Т. Микульського, автор архітектурних бібліотечних проектів у Польщі та Чехії Анджей Тивз, який розповів про сучасні тенденції у дизайні інтер’єрів бібліотек на прикладі Дольношльонської публічної бібліотеки ім. Т. Микульського. Віце-директор цього закладу Іоланта Убовська була учасницею однієї з дискусійних панелей, де представила доповідь „Омріяна бібліотека: місце зустрічі людей різного віку й в усі часи”.
 Директор Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тимірязєва Наталія Морозова представила результати проекту навчально-інноваційної бібліотеки „Створюємо гармонію та успіх”. Власне проект складався з кількох етапів: вивчення досвіду зарубіжних бібліотек і дослідження ситуації в Україні; проведення тренінгів з дизайну; видання посібника.
    Подальша робота конференції відбувалася у багатосекційному форматі. Учасники заходу мали можливість взяти участь у двох дискусійних платформах. Найважливіша для фахівців і в змістовому, і в технологічному сенсі платформа – „Бібліотечні корпоративні мережі. Технології сучасних бібліотек: перспективи розвитку”, де спікери детально розповідали про технологічні інновації: корпоративні проекти, електронні каталоги та ін.   
    Зміни, яких зазнає бібліотека, мають бути представлені й візуально. З першого погляду ми повинні відчути, що бібліотека – це простір, відкритий для ідей, спілкування, творчості, гостинний та комфортний. 
     Відкритість бібліотеки для співпраці з громадським сектором учасники конференції мали змогу обговорити на дискусійній платформі „Як зробити партнерство громадської організації та бібліотеки ефективним”, яку модерувала Людмила Руденко-Кардаш. Досвідом співпраці центральної бібліотеки з громадськими організаціями Миколаєва ділилися лідерка НДО „Діалог” Яніна Ковальчук та представник громадської організації „Спадщина” Ірина Купрієвич. Тетяна Міхновець розповіла, як організація „Пані Всесвіт” співпрацює з Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тимірязєва.
Учасники конференції відзначили високий рівень організації заходу, оскільки конференція була багатосекційною, складалася з різних дискусійних платформ і це дало змогу охопити більше питань і обмінятися досвідом зацікавленим групам учасників.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Контакти 24600 вул. Соборна,1 Вінницька обл. Тел.: (04340)2-12-40 kryzhopilska@ukr.net

Архів блогу