Сторінки

пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

І досі нам болить Чорнобиль

 26 квітня сотні дзвонів перегукнуться із чорнобильськими на знак пам’яті про жертви зірки Полин.

Чорнобиль — знак планетарної біди, що не знає ні відстані, ні кордонів, що не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
Кожного року ми повертаємось пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані можливістю жити. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.
До відзначення Дня Чорнобильської трагедії працівниками бібліотеки оформлено виставку- реквієм «І досі нам болить Чорнобиль». З представлених матеріалів на виставці мон дізнатися про техногенну катастрофу та героїчні дії пожежників-ліквідаторів, працівників станції, військових, лікарів у боротьбі з «мирним атомом», які ціною свого життя захищали нас від наслідків катастрофи. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.


четвер, 25 квітня 2024 р.

Рідну мову вам заповідаю

 

Літературна година  «Рідну мову вам заповідаю» в рамках днів  пам’яті «Бортнякова весна»

Я  - з  Подільського краю,

Що від караю до краю

Білим цвітом  оббілений,

Солов’ями оспіваний,

Земляками – поетами…

Ці щирі слова  із вірша Анатолія Бортняка полюбилися землякам та багатьом читачам рідного Поділля. І саме ними ми розпочали літературну годину на яку  були запрошені учні  7 -  В класу ліцею №1 смт Крижопіль (класний керівник Мартинюк  С. К.) присвячену нашому видатному землякові.

Боляче, що вже 15 років ми зустрічаємо  «Бортнякову весну» без нього. Та живе його мудре і мужнє поетичне слово, присутня його велика і щедра  душа.

В ході заходу присутні ознайомилися із біографією письменника, з лауреатами літературної премії Анатолія Бортняка.  Учні щиро декламували вірші поета. Гарним доповненням до заходу стала презентація про життєвий шлях письменника.

         У справжніх митців, поетів Слово у важкі для країни часи  ставало зброєю. Тож нехай нині, у тривожну годину, слово Анатолія Бортняка  послужить зброєю.

«…Люби народ  свій і сою Вітчизну!»

Хіба вона не варта десяти? …»











середа, 24 квітня 2024 р.

Микола Трублаїні - талановитий письменник і журналіст

 Микола Петрович Трублаїні – людина славної долі і непересічного таланту, журналіст, письменник, педагог, невтомний мандрівник та романтик.

З ранньої юності і до останніх днів свого насиченого пригодами життя М.Трублаїні перебував у постійному творчому горінні, у невпинному неспокої. Як влучно висловився про нього друг і однодумець тих часів, відомий письменник Олександр Ільченко: „Микола Трублаїні належав до отої казкової породи невмирайлів, що над ними, либонь, не владна і сама вельможна пані смерть…”.
Його творчість — це ціла епоха в літературі для дітей. Майже всі персонажі творів письменника виписані з натури.
В бібліотеці організовано книжкову виставку "Микола Трублаїні - талановитий письменник і журналіст"


Бібліотека і екологічне просвітництво в інтересах сталого розвитку громад

 Бібліотекарі КЗ "Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради" приєднались до методично-інформаційного дня з питань екології «Бібліотека і екологічне просвітництво в інтересах сталого розвитку громад», що проходив в онлайн форматі (платформа для відеоконференцій ZOOM).




вівторок, 23 квітня 2024 р.

Відкрита долоня моєї землі

 

Сьогодні, 22 квітня міжнародна спільнота відзначає День Землі. Це своєрідне свято об’єднує жителів усієї планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження природних ресурсів, якими наділила нас природа.

До цього дня працівниками головної бібліотеки КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради» організована виставка-інсталяція «Відкрита долоня моєї землі».



середа, 17 квітня 2024 р.

У древніх пам'ятках - історія країни

 День пам’яток історії та культури відзначається в Україні,щорічно 18 квітня.

Пам’ятки історії та культури України за своєю суттю є надзвичайно різноманітними, адже держава практично стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов’ян. Україна вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам’яток. Працівниками підготовлена книжкова виставка "У древніх пам'ятках - історія країни".

Де живе свобода

 #Сама_прочитала_і_вам_раджу

Автор С.Талан Де живе свобода книга 1.
Книга нагороджена міжнародною патріотичною медаллю Олександра Довженка за 2022 рік;
• Авторка увійшла в трійку найпопулярніших письменників України;
• Новий психологічний роман;
Лауреат конкурсу «Коронації слова»;
• Володарка нагороди «За кращий роман на гостросоціальну тематику».
Кохання, що спалахнуло між Віталією та Родіоном було приречене. Вчителька та учень — що тепер люди скажуть? Але ані осуд близьких, ані зневага чужих не спинили почуттів. Та залишатися в цих лабетах було не сила. Закохані наважуються на божевілля — тікати до зони відчуження. Якнайдалі від людей, туди, де вони зможуть збудувати власний химерний рай, відмежований від світу. Але втеча не завжди означає свободу. Бо найстрашніша в’язниця, з якої не можливо втекти — у нас самих...


четвер, 11 квітня 2024 р.

Книги ювіляри - 2024

 

Книги, як і люди, мають свій рік народження. Швидкоплинний час залишив нам чимало книжкових цінностей. Довголіття книги залежить від її читачів. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Це книги, які читають і перечитують. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість та оновлення у часі. Тож запрошуємо до зустрічі з книгами–ювілярами 2024.



пʼятниця, 5 квітня 2024 р.

У здоровому тілі здоровий дух

     Здоров’я – це не тільки відсутність хвороб, а повне фізичне, духовне і соціальне благополуччя.

Здоровий спосіб життя сьогодні – це вимога часу. Бути здоровим – це актуально, модно і престижно.

7 квітня 1948 року в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначають Всесвітній день здоров’я. Заходи цього дня проводяться для того, щоб люди змогли зрозуміти, як багато значить здоров’я в їхньому житті.

Напередодні свята в головній бібліотеці організовано книжкову виставку "У здоровому тілі здоровий дух"



четвер, 4 квітня 2024 р.

"Важливість Інтернету у вашому житті"

 4 квітня відзначається Міжнародний день інтернету і професійне свято web-майстрів. Дата пов’язана з днем смерті святого Ісидора Севільського, якого вважають покровителем інтернету.

Окрім того, дата 4.04 – нагадує поширену помилку «404» («Сторінку не знайдено»).
Хочемо представити вам цікаві факти про інтернет, у більшість з яких важко повірити:
1. Мультфільм Гарфілд одного разу пропонував послугу електронної пошти на ім’я GMail.com. Пізніше Google придбав послугу, і вони перейменували її в Google Mail (GMail.com), яку ми всі знаємо сьогодні.
2. Перша web-камера була розроблена в Кембриджському інституті, співробітники придумали це пристрій від ліні, щоб не відходячи від робочого місця перевіряти, чи приготувалася кава в апараті.
3. Перший електронний лист був надісланий у 1971 році. Його надіслав Рей Томлінсон (американський програміст), який винайшов систему електронної пошти. Символ «@» використовувався для позначення того, що електронний лист було надіслано людині, а не машині (комп’ютеру).
4. Перший створений веб-сайт був info.cern.ch , і він все ще є в Інтернеті. Це основний HTML-сайт, і сторінка містить кілька рядків тексту. Сторінка була написана за допомогою першої версії HTML.
Для учнів Крижопільського ліцею №2, було проведено анкетне опитування "Важливість Інтернету у вашому житті"
Усі

Книжковий грант

 В рамках проекту "Книжковий грант" за підтримки Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, нові українські книжки в нашій бібліотеці, підготовлено виставку - рекламу "Подорожуємо сторінками української книги". Цікаві книги чекають на Вас.