Сторінки

пʼятниця, 22 листопада 2013 р.

Голгофа голодної смерті

  21 листопада 2014 року з метою вшанування Дня пам'яті жерт голодоморів 1932-1933 років спільно з бібліотекарем Будівельного ліцею  був проведений усний журнал "Голгофа голодної смерті". На заході були присутні учні 17 групи ліцею. Про події, які відбулися під час Голодомору у рідному краї, учні дізналися з огляду літератури. Печаль  душі і святість босоного дитинства. Хвилиною мовчання присутні вшанували жерт голодоморів, а також запалили свічку пам'яті.
   По закінченні заходу учні поклали квіти до пам'ятного знаку "Пам'яті жерт комуністичних репресій та геноциду українського народу 1932-1933рр.




понеділок, 18 листопада 2013 р.

Барви польської незалежності

День незалежності Польщі – це свято на честь проголошення незалежного статусу Польщі від Австрії, Росії та Німеччини. Історична подія відбулася в 1918 році, коли завершилася перша світова війна. Громадськість крижопільщини теж не могла оминути цю подію.
14 листопада 2013 року в Інтернет Центрі Крижопільської ЦБС було організовано тематичний вечір «Барви польської незалежності» присвячений Дню незалежності Польщі.
            Організаторами заходу виступили  вчителька польської мови  Крижопільська СЗШ І-ІІІ ст. №1 Андронік Л.Й. та голова Крижопільської районної  громадської організації «Товариства поляків ім. Войцеха Дажицького» Становський  Вадим Станіславович.
Ведучою заходу була учениця Крижопільської СЗШ № 1 Костур Юлія. Учасники заходу: учні 11 -А класу. Особливо хочеться відзначити таких учнів школи як: Богдана Роїк, Володимир Калінін, Олександр Дубиняк, Максим Костур, Владік Становський. Діма Кімаківський, Марина Сауляк, Андрій Курунний.
До слова були запрошені: кандидат історичних наук Є.Ф. Годований, директор Будинку школяра Оксана Герасимчук, начальник відділу культури Оксана Василівна Кройтор.
Є.Ф. Годований, що був одним із перших дослідників польської культури, зазначив, що нарешті дочекався того часу, що польська мова стала вже не такою екзотичною, як була колись. Крижопільчани можуть гордитися тим, що саме тут  на крижопільщині вийшов другий в Україні книги  Константи Ільдефонс  Гальчинського «Срібна акація».
 Оксана Володимирівна Герасимчук зазначила,що дуже рада тим, що минули вже ті часи коли ми з поляками були по різні боки барикад, тепер у нас дружні взаємозв’язки, і побажала всім присутнім бути незалежними : слухати інших, але мати свою думку.
            Даний виховний захід пройшов на високому професійному рівні, використовуючи історичні матеріали, фотодокументи.
По завершенні заходу В.С. Становський голова Крижопільської районної  громадської організації «Товариства поляків ім. Войцеха Дажицького» запропонував проводити подібні заходи кожного року.










четвер, 14 листопада 2013 р.

Уроки Польської мови

При Крижопільській районній бібліотеці проводяться безкоштовні уроки Польської мови.




вівторок, 12 листопада 2013 р.



Трансформація бібліотечного простору – шлях до „Відкритої бібліотеки” у Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського
29-30 жовтня 2013 року в обласній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відбулася найважливіша подія року для професіоналів бібліотечної справи – Міжнародна науково-практична конференція «Трансформація бібліотечного простору – шлях до „Відкритої бібліотеки”,яку відвідала представник Крижопільської ЦРБ  завідуюча відділом обслуговування Надрага Ю.В.
З відкриттям конференції учасників привітали голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук, заступник голови – керівник апарату Кіровоградської обласної державної адміністрації Віктор Рєзнік,   професор кафедри бібліотекознавства та інформаційних комунікацій інституту післядипломної освіти НАКККіМ Ярослава Хіміч, координатор програми „Бібліоміст”, член Ради міжнародних наукових досліджень Наталія Новакова. 
       Головну доповідь – „Кіровоградська ОУНБ ім. Д.І.Чижевського на шляху до „Відкритої бібліотеки”» – презентувала директор обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського Олена Гаращенко.
У доповіді були також визначені вектори розвитку сучасної книгозбірні:
бібліотека – центр культурних комунікацій та безперервної освіти;
бібліотека – центр нових інформаційних технологій;
бібліотека – центр суспільного життя громади;
бібліотека – відкритий комфортний простір для місцевої громади.
Доктор архітектури, професор, декан повної освіти Інституту архітектури Віктор Проскуряков разом зі своєю колегою, асистентом кафедри ДАС НУ „Львівська політехніка” Іванною Воронковою ділилися досвідом навчального, пошукового та реального проектування бібліотечних будівель на початку ХХІ століття. Учасниками конференції були також  колеги та партнери з Польщі: директор Дольношльонської публічної бібліотеки ім. Т. Микульського, автор архітектурних бібліотечних проектів у Польщі та Чехії Анджей Тивз, який розповів про сучасні тенденції у дизайні інтер’єрів бібліотек на прикладі Дольношльонської публічної бібліотеки ім. Т. Микульського. Віце-директор цього закладу Іоланта Убовська була учасницею однієї з дискусійних панелей, де представила доповідь „Омріяна бібліотека: місце зустрічі людей різного віку й в усі часи”.




 Директор Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тимірязєва Наталія Морозова представила результати проекту навчально-інноваційної бібліотеки „Створюємо гармонію та успіх”. Власне проект складався з кількох етапів: вивчення досвіду зарубіжних бібліотек і дослідження ситуації в Україні; проведення тренінгів з дизайну; видання посібника.
    Подальша робота конференції відбувалася у багатосекційному форматі. Учасники заходу мали можливість взяти участь у двох дискусійних платформах. Найважливіша для фахівців і в змістовому, і в технологічному сенсі платформа – „Бібліотечні корпоративні мережі. Технології сучасних бібліотек: перспективи розвитку”, де спікери детально розповідали про технологічні інновації: корпоративні проекти, електронні каталоги та ін.   
    Зміни, яких зазнає бібліотека, мають бути представлені й візуально. З першого погляду ми повинні відчути, що бібліотека – це простір, відкритий для ідей, спілкування, творчості, гостинний та комфортний. 
     Відкритість бібліотеки для співпраці з громадським сектором учасники конференції мали змогу обговорити на дискусійній платформі „Як зробити партнерство громадської організації та бібліотеки ефективним”, яку модерувала Людмила Руденко-Кардаш. Досвідом співпраці центральної бібліотеки з громадськими організаціями Миколаєва ділилися лідерка НДО „Діалог” Яніна Ковальчук та представник громадської організації „Спадщина” Ірина Купрієвич. Тетяна Міхновець розповіла, як організація „Пані Всесвіт” співпрацює з Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тимірязєва.
Учасники конференції відзначили високий рівень організації заходу, оскільки конференція була багатосекційною, складалася з різних дискусійних платформ і це дало змогу охопити більше питань і обмінятися досвідом зацікавленим групам учасників.